Nowoczesne formy treningu

Nowoczesne formy treningu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie, aby trenować sport nie trzeba mieć nawet wyposażenia. Jeżeli chcemy się trochę poruszać, by nabrać formy przed latem, poprawić kondycję czy nawet popracować nad zbudowaniem odporności, z powodzeniem wystarczą nam proste ćwiczenia. Żeby biegać nie potrzebujemy nic oprócz butów amortyzujących kroki i wygodnego ubrania, które nie krępuje ruchów. Natomiast, gdy chcemy szybko spalić tłuszcz czy też naszym celem jest zbudowanie sobie masy mięśniowej, która będzie ładnie wyglądała pod skórą warto postawić na nowoczesne formy treningu.

Elektrostymulacja mięśniowa podczas treningu 

Bardzo popularny ostatnio stał się EMS trening, który polega na pobudzaniu mięśni przez ich elektrostymulację. Dzięki użyciu nowoczesnej technologii nie trzeba wypacać litrów potu czy spędzać na siłowni długich godzin. Treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji budują siłę, ale też spalają tkankę tłuszczową w szybszy sposób niż tradycyjne metody ćwiczeń. Efektem jest też poprawienie kondycji. Taki trening może wydawać się groźny lub bolesny, ale tak nie jest. Jeśli jednak mamy przewlekłe choroby lub wszczepione implanty warto zapytać lekarza, czy możemy z niego korzystać.

W tym treningu bazą jest odpowiedni strój wyposażony w elektrody. Można go zamówić w sklepie MEON EMS. Elektrody podłącza się do źródła energii i podczas treningu wysyłają one impulsy. Nie jest to bolesne. Daje to jednak szybkie efekty, ponieważ mimo, że mięśnie pracują tak samo, to mózg dostaje więcej impulsów, które przesyła do mięśni. Dzięki temu ich praca jest bardziej wydajna. A efekty ćwiczeń są lepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*