Fotowoltaika – dlaczego warto zamontować panele słoneczne?

Fotowoltaika – dlaczego warto zamontować panele słoneczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie nowoczesnego systemu fotowoltaicznego, który przekształca ciepło pozyskane z promieni słońca na prąd. Pozwala w ten sposób uniezależnić się od nieustannie rosnących cen za energię elektryczną. Oczywiście korzyści jest dużo więcej, o czym w dalszej części artykułu. Jeśli chcemy zamontować na dachu własnego obiektu mieszkalnego wydajne panele fotowoltaiczne, możemy skorzystać z usług firmy: https://gomar.info/oferta/fotowoltaika/.

Rozwiązanie wyjątkowo ekonomiczne i komfortowe w użytkowaniu 

Kluczową korzyścią wynikającą bezpośrednio z dysponowania omawianymi panelami jest oczywiście znaczne obniżenie rachunków. Instalacja o mocy 1 kWp jest w stanie skutecznie wyprodukować do około 1100 kWh prądu, co przekłada się na zaspokojenie zapotrzebowania standardowego domu w 75-80%. W tym kontekście duże znaczenie ma również możliwość sprzedaży ewentualnych nadwyżek energii do sieci. Kolejna niezwykle istotna kwestia to przyczynianie się do ochrony środowiska naturalnego. Ogniwa fotowoltaiczne nie emitują bowiem do atmosfery absolutnie żadnych toksycznych substancji (np. tlenku węgla, tlenku azotu, pyłów), a dodatkowo są zaskakująco ciche. Produkuje się je z krzemu i aluminium, czyli materiałów łatwo ulegających recyklingowi. Oto ich pozostałe najważniejsze zalety:

– bezobsługowość – wytwarzanie prądu odbywa się w pełni automatycznie, a do obowiązków właściciela należy jedynie okresowe mycie powierzchni modułów (raz w roku),

– bardzo długa żywotność – wynosząca 25-30 lat,

– możliwość otrzymania dofinansowania – w kwocie do 20 000 zł,

– stały dostęp do niewyczerpalnego, odnawialnego źródła energii .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*