Dobrze przyswajalny magnez – czyli jaki?

Dobrze przyswajalny magnez – czyli jaki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magnez dobry na stres i zmęczenie

Magnez jest jednym ze składników mineralnych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przyjmowanie magnezu pozytywnie wpływa m.in. na funkcje mózgu, pomaga w regulacji przemian metabolicznych i walce ze stresem, a także redukuje zmęczenie. Ten składnik mineralny odgrywa także istotną rolę w budowaniu naszych zębów i kości. Skutkiem niedoboru magnezu może być osłabienie mięśni i obniżenie odporności.

U osób dorosłych zapotrzebowanie na magnez wynosi 300-400 mg na dobę. Mimo że w naturalnym środowisku magnez bogato występuje w pokarmach spożywanych przez człowieka, to w wyniku nadmiernego stosowania konserwantów żywności i chemicznego nawożenia gleby związkami zawierającymi potas, w naszych codziennych posiłkach jest go coraz mniej. Warto więc uzupełnić swoją dietę przyjmując preparaty z dobrze przyswajalnym magnezem jak np. suplementy marki Swanson.

Magnez w wysoko przyswajalnej formie

Magnez może występować w wielu różnych formach (m.in. jabłczan, cytrynian, tlenek i siarczan). Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama suplementów z zawartością magnezu, jak np. drażetki musujące przeznaczone do apetrozpuszczenia w wodzie albo w formie kapsułek do połknięcia.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych form magnezu jest tlenek magnezu. Ta nieorganiczna forma nie jest najlepiej przyswajalna, jednak długotrwała suplementacja tlenkiem magnezu zwiększa ogólną zawartość tego składnika w organizmie. W takiej formie dostępny jest np. Swanson magnez (200 mg 250 kaps).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*