Jakie rodzaje wody są dostępne do kupienia?

Jakie rodzaje wody są dostępne do kupienia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda mineralna to naturalne źródło wody zawierające rozpuszczone minerały. Termin „woda mineralna” nie ma prawnej definicji w USA i jest zwykle używany do opisania każdej wody butelkowanej, która zawiera minerały.

Woda mineralna może pochodzić z podziemnej warstwy wodonośnej lub może być filtrowana przez naturalny lub stworzony przez człowieka system filtrów.

Najczęściej spotykane rodzaje wody mineralnej to:

Woda mineralna

Woda mineralna zawiera naturalnie występujące minerały, takie jak wapń, magnez i potas. Źródłem wody może być źródło lub podziemna warstwa wodonośna. Jest często używana do gotowania i picia ze względu na swoje korzyści zdrowotne. Dobrej jakości wodę mineralną znaleźć możemy przykładowo na stronie https://wodasklep.pl/pl/c/Borjomi/5.

Woda artezyjska

Woda artezyjska to woda gruntowa uwięziona w warstwie wodonośnej pod ciśnieniem i wypychana na powierzchnię przez grawitację, gdy w okolicy pojawiają się odwierty. Jest ona uważana za jedną z najczystszych form wody butelkowanej, ponieważ wypływa naturalnie z ziemi i nie jest poddawana obróbce ani przetwarzaniu, choć przed dystrybucją jest filtrowana i butelkowana.

Woda źródlana

Woda źródlana pochodzi z podziemnego źródła, które zasila bezpośrednio zbiornik naziemny lub studnię, a nie rzekę lub strumień. Od innych rodzajów wody butelkowanej odróżnia ją to, że musi pochodzić z prawdziwego źródła, które jest definiowane jako każdy punkt, w którym wody gruntowe wypływają z ziemi w sposób naturalny, bez ich przekierowania na potrzeby człowieka. Wody źródlane przechodzą minimalną obróbkę po tym, jak wyjdą ze swojego źródła; są po prostu filtrowane i butelkowane z dodatkiem minerałów, więc nie są już zwykłą H2O.

Woda gazowana

Woda gazowana to po prostu woda, która zawiera dwutlenek węgla. Może być naturalnie gazowana przez źródła lub inne podziemne źródła, lub sztucznie gazowana przez dodanie CO2 do wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*