Jak poradzić sobie z problemami ze snem?

Jak poradzić sobie z problemami ze snem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest niezbędny dla naszego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Niedobór snu może prowadzić do wielu psychicznych i fizycznych problemów, w tym senności i zmęczenia w ciągu dnia, problemów ze skupieniem i koncentracją, drażliwości i wahań nastroju, nadmiernej senności w ciągu dnia, depresji, a nawet otyłości. Warto spróbować suplementy na sen.

Jeśli cierpisz na którąś z nich, czas zacząć lepiej dbać o swój sen

Oto kilka wskazówek, jak uzyskać lepszy nocny odpoczynek.

-Upewnij się, że Twoja sypialnia jest ciemna, chłodna i cicha.

-Kładź się spać i wstawaj o tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy.

-Ćwicz regularnie, ale nie tuż przed pójściem spać.

-Nie pij alkoholu ani napojów zawierających kofeinę wieczorem.

-Wstawaj o tej samej porze każdego dnia. Ważne jest, aby wprowadzić regularny harmonogram snu, a wstawanie o tej samej porze każdego ranka pomoże ustanowić tę rutynę.

-Unikaj kofeiny po południu i wieczorem. Kofeina może potrzebować wielu godzin, aby opuścić organizm, więc unikaj jej po godzinie 14:00, zwłaszcza jeśli chcesz szybko zasnąć tej nocy.

Suplementy diety na sen stają się coraz bardziej popularne w dzisiejszym społeczeństwie. Jednak, czy to wszystko, czym są? Wbrew powszechnemu przekonaniu, suplementy snu nie są nienaturalne. W rzeczywistości wykazano, że kilka naturalnych produktów pomaga łatwiej zasnąć i obudzić się z większą energią. Jednym z takich przykładów jest melatonina suplement, który pomaga Ci przez fazę regulacji cyklu snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*