Jak poradzić sobie z uszkodzonym uzębieniem?

Jak poradzić sobie z uszkodzonym uzębieniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele opcji postępowania z uszkodzonym uzębieniem, ale wszystkie one zależą od zakresu uszkodzenia i jego ciężkości. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest konsultacja ze specjalistą stomatologiem, który będzie w stanie ocenić, co jest możliwe i jaki wybór będzie dla Ciebie najlepszy.

Istnieją trzy główne opcje – implanty stomatologiczne oraz korony licówki pełnoceramiczne poznań. Każdy z nich ma swoją odrębną specyfikę i sprawdzi się w innym przypadku.

Korony

Korony stosuje się najczęściej, gdy jeden lub więcej zębów zostało poważnie uszkodzonych z powodu próchnicy lub urazu, np. po wypadku lub kontuzji sportowej i mają one na celu odbudowę uszkodzonych zębów. Korony mogą być również stosowane w połączeniu z innymi zabiegami uzupełniającymi.

Licówki pełnoceramiczne

Licówki to cienkie powłoki, które nakłada się na przednią powierzchnię zęba, nadając mu wygląd odbiegający od jego naturalnego koloru lub kształtu. W przeciwieństwie do koron, licówki nie schodzą w głąb zęba i nie mogą stanowić podparcia dla wypełnień lub innych uzupełnień, dlatego często są stosowane jako alternatywa dla koron, gdy nie ma wystarczających uszkodzeń, które uzasadniałyby ich zastosowanie.

Implanty stomatologiczne

Implanty zastępują brakujące zęby poprzez zakotwiczenie sztucznych korzeni w dziąśle. Mają one wiele zalet w porównaniu z innymi metodami uzupełniania ubytków, w tym większą trwałość i komfort.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*