Witamina D3 niezbędna dla mocnych kości

Witamina D3 niezbędna dla mocnych kości
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witamina D3 jest jedną z witamin, o której stan w naszym organizmie warto dbać. Pomimo zwiększenia świadomości na temat tej witaminy, lekarze wciąż apelują o uzupełnianie niedoborów. Jej poziom w naszych ciałach spada w okresie jesienno- zimowym. Nawet w krajach, które cieszą się cieplejszym i słoneczniejszym klimatem cały rok również pojawiają braki witaminy D3.

Witamina D3 jest dostarczana naturalnie do organizmu przy pomocy promieni słonecznych. Skóra produkuje ją pod wpływem światła UVB, zapewniając 80 % przyswajalności przez organizm. Wpływa ona na działanie naszego organizmu, i reguluje jego pracę. Pomaga między innymi w:

  • odpowiedniej i wydajnej gospodarce wapnia i fosforanu, co sprowadza się do wzmocnienia naszych kości. Jest to bardzo istotna cecha, zwłaszcza dla ludzi starszych i dzieci, ponieważ zmniejsza ryzyko złamań.
  • poprawie cery i skóry, łagodząc stany zapalne i wszelkie niedoskonałości
  • zapobiega bądź hamuje powstawanie cukrzycy typu 1 i 2, co jest bardzo ważne dla osób podatnych na te choroby

    Najważniejszą rzeczą, w której pomaga odpowiednie utrzymywanie poziomu witaminy D3 są choroby układu sercowo- naczyniowego. Dzięki niej nie pojawiają się stany zapalne i nie rozwija się miażdżyca która w naszym społeczeństwie dotyka bardzo wiele osób. Zmniejsza powstawanie zatorów i ryzyko powstawania nadciśnienia. Dla wspomagania własnego organizmu warto używać suplementów diety z witaminą D3 i magnezem, dzięki którym kondycja naszego ciała będzie utrzymana na wysokim poziomie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*