Depresja – jakie są jej objawy?

Depresja – jakie są jej objawy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest?

Depresja jest zaburzeniem nastroju, które powoduje uczucie smutku i utratę zainteresowania. Wpływa na to, jak się czujesz, myślisz i zachowujesz.

Depresja to nie to samo, co smutek lub zdenerwowanie z powodu czegoś, co wydarzyło się w Twoim życiu. Jeśli przeszedłeś przez trudne wydarzenie życiowe lub jesteś w żałobie po kimś, kto zmarł, uczucia te są normalną reakcją, która zwykle mija z czasem dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół i specjalistów.

Jednak osoby cierpiące na depresję nie tylko czują się smutne od czasu do czasu – ich uczucie smutku trwa przez tygodnie lub miesiące i przeszkadza im w codziennym życiu. Osoby z depresją mogą mieć również objawy fizyczne, takie jak bóle głowy lub problemy z trawieniem, które nie reagują na leczenie (np. leki dostępne bez recepty).

Nie wszyscy z depresją doświadczają tych samych objawów lub wykazują je w ten sam sposób. 

Uczucie smutku lub beznadziejności

Możesz czuć się smutny lub beznadziejny przez większość czasu i mieć trudności z cieszeniem się życiem. Możesz nawet czuć się winny z powodu swojej niezdolności do cieszenia się życiem. Może się wydawać, że nie ma powodu do depresji lub że nic złego się z Tobą nie dzieje. Jednak depresja oznacza, że pacjent przez większość czasu czuje się smutny i ma trudności z cieszeniem się rzeczami, które zwykle sprawia mu przyjemność – nawet jeśli osoby z jego otoczenia uważają, że nic mu nie dolega.

Doświadczanie zmian w apetycie lub wzorcach snu

Depresja może powodować utratę apetytu i utratę wagi, ale może również powodować przejadanie się i przyrost masy ciała u niektórych osób. Niektóre osoby z depresją mają bezsenność (problemy z zasypianiem) lub hipersomnia (potrzeba więcej snu niż zwykle).

Uczucie drażliwości lub niespokojności

Ludzie, którzy są w depresji często czują się drażliwe i niespokojne, nie wiedząc dlaczego.

Jeśli chcesz się jej pozbyć, to sprawdź stronę: https://in-altum.com/oferta/depresja/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*