Stomatologia estetyczna – na czym polega?

Stomatologia estetyczna – na czym polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stomatologia estetyczna

To dziedzina stomatologii, która skupia się na poprawie wyglądu i funkcji zębów. Jest to specjalistyczna dziedzina, która zajmuje się estetycznymi i funkcjonalnymi problemami pacjentów ze zdrowymi zębami. Stomatologów kosmetycznych można znaleźć w wielu gabinetach dentystycznych, ale mają też swoje prywatne praktyki, aby skupić się specjalnie na stomatologii estetycznej.

Dentyści kosmetyczni mogą oferować szeroki zakres usług takich jak:

Korony porcelanowe

Korony są używane do pokrycia powierzchni zębów, które zostały uszkodzone przez uraz lub próchnicę i są wykonane z porcelany (mocny materiał ceramiczny).

Licówki

Są to cienkie powłoki wykonane z porcelany, które są przyklejane na przedniej powierzchni zębów w celu poprawy ich wyglądu. Licówki mogą być użyte do ukrycia uszkodzonych obszarów powyżej lub poniżej linii dziąseł, a nawet do całkowitej zmiany koloru zębów. Duża ilość osób korzysta z zabiegu jakim jest zakładanie licówki Kraków jest miastem, w którym dasz radę go wykonać.

Protezy

To ruchome aparaty mocowane nad dziąsłami w celu zastąpienia brakujących zębów. Są one wykonane z akrylu lub tworzywa sztucznego i mogą być stosowane do zastąpienia kilku lub wszystkich zębów w jamie ustnej.

Implanty stomatologiczne

Są to małe, tytanowe wkłady, które umieszcza się w kości szczęki, aby służyły jako kotwice dla zastępczych zębów. Implanty są trwalsze niż protezy, ale ich umieszczenie wymaga operacji.

Kto potrzebuje stomatologii estetycznej?

Każdy, kto chce, aby jego uśmiech wyglądał lepiej! Stomatologia estetyczna jest nie tylko dla osób, które mają krzywe zęby lub luki między zębami; jest również dla osób, które chcą mieć bielsze zęby, równiej wyglądające dziąsła lub lepszą funkcję zgryzu (sposób, w jaki szczęka porusza się podczas żucia). Większość osób, które decydują się na zabiegi kosmetyczne, jako główny powód skorzystania z opieki stomatologicznej podaje problemy z poczuciem własnej wartości – chcą czuć się dobrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*