Skutki nerwicy

Skutki nerwicy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nerwica jest chorobą powodującą różnego rodzaju dolegliwości. Są to nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu o charakterze zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Długo nieleczona choroba może doprowadzić do nieodwracalnych w skutku zmian w organizmie człowieka.

Dolegliwości fizyczne

Stan fizyczny organizmu jest odzwierciedleniem jego stanu psychicznego. Im dłużej jest on narażony na działanie stresu, tym bardziej widoczne są objawy zewnętrzne. Ważna jest szybka reakcja. Nerwica jest tak poważnym schorzeniem, że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy lekarza. Najszybciej znajdziemy psychiatrę prywatnie. W ten sposób nie tylko unikniemy, mogącego spowodować postęp choroby czekania na wizytę, ale też uzyskamy fachową pomoc.

Zdarza się, że choroba zdążyła już wyrządzić szkody w organizmie. Do najczęstszych dolegliwości spowodowanych nerwicą można zaliczyć:

  • duszności;
  • przewlekłe bóle głowy;
  • nerwicę serca, przyspieszenie akcji serca;
  • mdłości oraz wymioty;
  • zaparcia lub biegunki;
  • drętwienie kończyn.

Przedstawione dolegliwości w zależności od skali nasilenia mogą być niebezpieczne dla życia chorego. Poza nimi, wskutek nerwicy u bardzo wielu pacjentów ujawniają się choroby o podłożu genetycznym oraz schorzenia autoimmunologiczne. Bardzo często występują także objawy zewnętrzne np. łysienie, łojotokowe zapalenie skóry oraz zwiększona podatność na zakażenia grzybicze i bakteryjne.

Choroby psychiczne

Zaburzenia nerwicowe, to także schorzenia psychiczne. Chory na nerwicę powoli traci kontrolę nad własnym umysłem. Tego typu skutki nerwicy są równie groźne dla życia, jak choroby o charakterze fizycznym. Osoby chore zmagają się z utrudniającymi normalne funkcjonowanie fobiami, nerwicami natręctw, kłopotami z pamięcią oraz koncentracją.

Jednym z najpoważniejszych skutków nerwicy jest depresja. Ta bardzo często zbyt późno zauważona choroba, może doprowadzić nawet do odebrania sobie życia przez chorego. Jej leczenie jest bardzo trudne, ale w porę rozpoczęta terapia w większości przypadków okazuje się skuteczna.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*