Niewielki, ale pełen atrakcyjny plac zabaw dla dzieci – co w nim wstawić?

Niewielki, ale pełen atrakcyjny plac zabaw dla dzieci – co w nim wstawić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dzieci na ogół uwielbiają aktywność w postaci ruchu i zabawy na świeżym powietrzu. Z tego powodu warto zorganizować dla nich mini plac zabaw w przydomowym ogrodzie, ewentualnie na działce zlokalizowanej obok obiektu mieszkalnego. Wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowane zadanie, ponieważ w sklepach internetowych znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych konstrukcji. Najważniejsze, aby były wystarczająco urozmaicone, tak aby nasze maluchy mogły się do woli wyszaleć bez uczucia znudzenia.

Pamiętajmy o wytrzymałym basenie

Projekt budowy placu zabaw dla dzieci powinien zawierać przede wszystkim miejsce na porządną piaskownicę wykonaną z naturalnego drewna, w której dziecko będzie mogło bez problemu lepić babki, kopać dołki czy stawiać efektowne zamki. Tego rodzaju zabawa skutecznie pobudza kreatywność, a dodatkowo kształtuje zdolności manualne. Druga niezbędna konstrukcja to drewniany domek na drzewie z drabinką ułatwiającą wchodzenie. Z pewnością stanie się on dla maluchów świetną kryjówką i punktem przechowywania skarbów.

Na niewielkim placu zabaw nie może ponadto zabraknąć trampoliny przeznaczonej do skakania (z zewnętrzną siatką ochronną zabezpieczającą przed przypadkowym wypadnięciem), huśtawki zawieszonej na grubym konarze drzewa, plastikowej zjeżdżalni połączonej z systemem tunelów, a także niezbyt wysokiej ścianki wspinaczkowej z charakterystycznymi otworami oraz uchwytami (najlepiej kolorowymi). Ostatnim pożądanym elementem jest basen ogrodowy, który pozwala na ochłodę w upalne dni. W tym przypadku warto postawić na wyjątkowo solidny model rozporowy bądź stelażowy. Przy braku środków finansowych sprawdzi się natomiast wersja dmuchana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*