Aranżacja nowoczesnych wnętrz – co powinno się w nich znaleźć?

Aranżacja nowoczesnych wnętrz – co powinno się w nich znaleźć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne wnętrza to prawdziwa kwintesencja stylu. Są proste i funkcjonalne, a zarazem imponują wyjątkowym klimatem i gustownym doborem dodatków. Tych ostatnich w nowoczesnych domach nie znajduje się zbyt wiele, jednak gdy już się pojawią, wywierają ogromne wrażenie. Co warto uwzględnić w aranżacji nowoczesnego wnętrza, aby było funkcjonalne i spełniało podstawowe założenia tego stylu?

Obrazy, plakaty i inne grafiki

Choć w nowoczesnych wnętrzach nie ma zbyt wielu dekoracji, to można sobie pozwolić na kilka prostych obrazów np. na ścianie w salonie. Warto przy tym sprawdzić ofertę witryny https://kutahouse.pl, gdzie można znaleźć wyjątkowe plakaty i rysunki idealne do nowoczesnych pomieszczeń. Obrazy w tym stylu powinny być proste i niejednoznaczne. Warto zwrócić uwagę na proste szkice w stonowanych kolorach, np. odcieniach szarości, bieli lub czerni. Z ilością obrazów na ścianie nie należy przesadzić. Na niewielkiej powierzchni spokojnie wystarczy jedna rama z intrygującą grafiką.

Kolorystyka nowoczesnego wnętrza

Nowoczesne wnętrza powinny być utrzymane w stonowanej kolorystyce. Podstawowe barwy to czerń, biel, a także różne odcienie szarości. Do pomieszczeń można ewentualnie wprowadzić nieco koloru za pomocą dodatków, np. krzykliwie czerwonego kinkietu lub jaskrawych żółtych zasłon. Z barwami jednak nie można przesadzić, ponieważ zaburzają one harmonię i prostotę, które są podstawą nowoczesnych wnętrz. Najlepiej więc postawić na klasykę i trzymać się dość monochromatycznego wystroju mieszkania lub domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*