Żłobek – wszystko, co musisz wiedzieć przed zapisaniem dziecka do przedszkola

Żłobek to miejsce, w którym dzieci nabierają pewności siebie, odkrywają swoje zainteresowania i nawiązują przyjaźnie.

Jeśli myślisz o zapisaniu swojego dziecka do żłobka, ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Oto kilka podstawowych rzeczy, które powinieneś wiedzieć zanim to nastąpi.

Dlaczego warto wysłać dziecko do żłobka?

Ważne jest, aby Twoje dziecko od najmłodszych lat uczyło się umiejętności społecznych, dzięki czemu będzie mogło nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami. Żłobek pozwala dziecku również na odkrywanie swoich zainteresowań poprzez takie zajęcia jak plastyka, muzyka czy gimnastyka. Nauczyciele w żłobku mogą również pomóc Ci przygotować Twoje dziecko do szkoły podstawowej, ucząc je podstawowych umiejętności w zakresie języka polskiego, takich jak rozpoznawanie liter, liczenie i pisanie liter/liczb/słów, ale także wprowadzając pierwsze słowa w języku obcym!

Ile kosztuje żłobek?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, ile czasu dziecko będzie w nim spędzać, jakie zajęcia dodatkowe są w ofercie, czy żłobek zapewnia wyżywienie w ciągu dnia i wiele innych. Można na początku zapoznać się z przykładowymi cennikami, chociażby klub malucha łódź cennik, a następnie porównać je ze sobą i na tej podstawie określić, jaki może być koszt uczęszczania dziecka do żłobka i jaka oferta najbardziej nam odpowiada.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =