Lepiej mieszkać w centrum czy na obrzeżach miasta?

Lepiej mieszkać w centrum czy na obrzeżach miasta?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obrzeża czy może ścisłe centrum? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które pragną nabyć własną nieruchomość. Oczywiście podjęcie takiej decyzji bardzo często zależy od tego, jakie mamy preferencje. Niektórzy wolą ciszą i spokój, inni natomiast możliwość pójść do sklepu o każdej porze dnia i nocy. Warto jednak przed podjęciem tak poważnej decyzji, rozważyć kilka podstawowych kwestii.

Plusy i minusy centrów oraz obrzeży

Centrum miasta daje nam spore możliwości. Wszędzie mamy blisko, czasem możemy oszczędzić na paliwie i przemieszczać się komunikacją miejską. Do sklepów jest niedaleko, nie ma problemu gdy zapomnimy jakiegoś składnika na obiad. Nasze dzieci również zapewne miałyby blisko do szkoły.
Są jednak i wady.

W centrum przede wszystkim panuje ogromny hałas. Czasem otwierając okno, nie możemy już skupić myśli na niczym innym. Poza tym są duże korki, niekiedy jakość powietrza przez wydobywające się spaliny, jest zatrważająca.

Na obrzeżach minusem jest to, że wszędzie mamy po prostu daleko. Plusem jest jednak zazwyczaj lepsza jakość powietrza, możliwość zakupu nieruchomości taniej niż w centrum, zazwyczaj domu.

Można mieć tam duży ogród oraz garaż, w mieście to zazwyczaj awykonalne, szczególnie w centrum. Kupując domy w Szczecinie albo też mieszkania w Szczecinie Przecławiu, decydujemy się na centrum bądź też obrzeża.

Wybór jest trudny, dlatego najlepiej jest patrzeć na niego przyszłościowo. Na czym bardziej nam zależy, co będzie nam bardziej potrzebne. Patrzenie przyszłościowe pomoże nam uniknąć błędu i tego, że nie pozwolimy ponieść się chwili.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*