Odkurzacz centralny – co to jest i jak działa?

Co to jest?

Odkurzacz centralny to odkurzacz, który działa tak samo jak tradycyjny odkurzacz, ale z wykorzystaniem systemu centralnego odkurzania. Podstawową różnicą pomiędzy odkurzaczem centralnym a zwykłym jest konieczność podłączenia węża do instalacji elektrycznej w domu, co pozwala na umieszczenie silnika w innym miejscu niż w pomieszczeniu, w którym jest używany.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że można swobodnie poruszać się z wężem w ręku lub na ramieniu. Można też pracować w różnych pomieszczeniach bez konieczności każdorazowej zmiany gniazda wtykowego.

Jak to działa?

Odkurzacze centralne wykorzystują centralną jednostkę z silnikiem, która podłącza się do sieci rur biegnących w całym domu do każdego pomieszczenia, gdzie będzie gniazdo do podłączenia węży. Jednostka z silnikiem ma zazwyczaj przewód elektryczny, który podłącza się do gniazdka, a następnie jest podłączony przewodem do wszystkich gniazdek w całym domu. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba nosić ze sobą żadnego ciężkiego odkurzacza, ponieważ cały potrzebny sprzęt będzie znajdował się gdzieś indziej w domu (zazwyczaj w pobliżu głównego źródła zasilania). To sprawia, że sprzątanie jest znacznie łatwiejsze, zwłaszcza jeśli masz duży dom lub mieszkasz na ostatnim piętrze budynku mieszkalnego, gdzie przenoszenie ciężkiego sprzętu w górę i w dół jest trudne.

Jeśli chcesz posiadać takie rozwiązanie w swoim domu, to montaż odkurzaczy centralnych Kraków, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + pięć =