Meble na wymiar – jak powstają i kiedy sprawdzą się najlepiej?

Meble na wymiar – jak powstają i kiedy sprawdzą się najlepiej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek meblowy pełen jest gotowych zestawów, które można znaleźć w sklepach meblowych. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ z reguły są one dostępne od ręki i można je od razu zamontować w docelowym miejscu. Wiele osób decyduje się jednak na zamówienie mebli u sprawdzonego stolarza. Wynika to głównie z faktu, że meble robione na wymiar cechują się zdecydowanie lepszą jakością, niż te dostępne w sieciówkach.

Dlaczego warto zdecydować się na meble na wymiar? 

Pracę nad meblami rozpoczyna się od przygotowania projektu. Powinien on uwzględniać dokładne ich wymiary oraz rozmieszczenie. Następnie stolarz dokładnie mierzy pomieszczenie, w którym mają się one znaleźć. Wraz z klientem ustala wszystkie szczegóły dotyczące ich wyglądu zewnętrznego oraz wnętrza. Bardzo ważny jest także wybór konkretnego koloru oraz materiału, z którego wykonane będą fronty oraz blaty. Gdy stolarz zbierze wszystkie te informacje przystępuje do pracy. Najczęściej zamawia on gotowe elementy w firmie, która oferuje cięcie płyt i blatów na konkretny wymiar, dzięki zastosowaniu odpowiednich maszyn. W gotowych elementach umieszcza zawiasy oraz inne elementy. Ostatnim krokiem jest montaż mebli w domu klienta. 

Meble na wymiar są idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń o nietypowych wymiarach oraz kształtach. Można dopasować je do konkretnego wnętrza, co jest bardzo trudne w przypadku mebli dostępnych w sklepach. Dzięki nim stworzymy swoją wymarzoną kuchnię, łazienkę czy pokój dziecka. Na wymiar bardzo często robi się także zabudowę w sypialniach oraz garderobach, co pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*