Jak radzić sobie z upałami?

Jak radzić sobie z upałami?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokie upały to kwestia nie tylko komfortu, ale również własnego zdrowia. Temperatury powyżej 40 stopni powodują wzrost zapotrzebowania na płyny, ryzyko szoku termicznego i zakłócenia w gospodarce wodnej organizmu. Jak radzić sobie z upałami, żeby nie narażać na dyskomfort siebie i swoje dzieci? 

Odpowiednia dieta i ubiór

Bardzo ważne w okresie upałów jest uzupełnianie braków, jeśli chodzi o wodę. W diecie nie chodzi tylko picie płynów, ale też na postawienie na składniki, które uzupełnią niedobory. W okresie letnim powinno spożywać się jak największą ilość owoców. Świetnym pomysłem jest arbuz, który zawiera dużą ilość wody, podobnie zresztą jak truskawki. Z warzyw najlepsza będzie sałata oraz ogórek. Warto podawać wiele herbat ziołowych oraz koktajli. Podstawą jest też skromny ubiór z tkanin przepuszczających powietrze: takich jak len i bawełna.

Klimatyzacja oraz wiatraki 

Wiele osób do walki z ciepłym powietrzem stosuje wiatraki. Łagodzą one co prawda skutki upału, ale dzieje się to w ograniczonym czasie oraz na małej przestrzeni. O wiele lepsze są klimatyzacje, które pozwolą odczuć ulgę w obrębie całego przemieszczenia. Koszt oraz montaż takich urządzeń jest coraz tańszy, o czym można przekonać się na stronie: https://www.klimamika.pl/. To świetna opcja zarówno do biur, jak i pokojów domowych. Dzięki wymianie powietrza można dostosować temperaturę pokoju, która będzie najbardziej komfortowa dla mieszkańców. Dzięki nowoczesnym modelom klimatyzacji upał na dworze będzie praktycznie nieodczuwalny, a wiatrak będzie już tylko melodią przeszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*