Ogrzewanie domu na zimę – za pomocą jakich paliw będzie to możliwe?

Ogrzewanie domu na zimę – za pomocą jakich paliw będzie to możliwe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewanie domu jest jedną z podstawowych potrzeb każdego domu. Zimny sezon jest jednym z najbardziej stresujących sezonów dla nas, dlatego musimy znaleźć sposoby na oszczędzanie energii i pieniędzy.

W tym artykule porozmawiamy o głównych typach grzejników, które są używane do ogrzewania naszych domów, ich zaletach i wadach.

Główne typy systemów grzewczych to:

Elektryczny system grzewczy

Posiada wiele zalet w stosunku do innych systemów, ponieważ nie emituje CO2 do atmosfery, nie wymaga odpowietrzania ani konserwacji, nie zanieczyszcza wód gruntowych ani gleby. Można go używać również do ogrzewania wody, więc jest to doskonały wybór dla osób, które mieszkają w mieszkaniach bez przyłącza gazowego. Ten rodzaj ogrzewania wymaga jednak zastosowania zapasowego generatora na wypadek, gdyby doszło do przerwy w dostawie prądu lub prac naprawczych na liniach energetycznych.

System ogrzewania gazowego

Ten rodzaj ogrzewania działa poprzez spalanie gazu ziemnego lub propanu (butanu), co oznacza, że powoduje emisję CO2 do atmosfery. Może być używane jako alternatywne źródło energii, gdy energia elektryczna zawiedzie z powodu awarii lub prac remontowych na liniach energetycznych (wymaga zapasowego generatora). Ten typ może być również wykorzystywany do produkcji ciepłej wody użytkowej (poprzez zamianę ciepła na energię cieplną).

Na rynku istnieją również inne alternatywy jak pellet, czy ekogroszek Jelenia Góra stanowi miejsce, w którym warto się przyjrzeć różnorodnym materiałom opałowym na zimę i wybrać adekwatny do swoich potrzeb oraz środków, jakimi dysponujemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*