Jak dbać o rozwój dziecka?

Jak dbać o rozwój dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o rozwój dziecka to konsekwentne wychowywanie go i poświęcanie dużej ilości czasu na edukację. Najlepiej uczymy się w młodości – do piątego roku życia mózg najlepiej chłonie wiedzę językową i humanistyczną. Najlepsze efekty daje nauka poprzez zabawę, bo w ten sposób właśnie działa mózg człowieka. W przypadku dzieci niezbędne są do tego zabawki interaktywne i pomoce dydaktyczne takie jak te dostępne na przykład na https://okiemmaluszka.pl/montessori/pomoce-dydaktyczne.

Gry karciane

Bardzo popularne stają się ostatnio gry karciane dla dzieci. Mogą w nie grać maluchy już od 3-4 roku życia. Taka gra pozwala w znakomity sposób na to, by dziecko szybko nauczyło się na przykład flag, czy stolic poszczególnych poszczególnych państw świata. Większość dzieci jest bowiem wzrokowcami i doskonale przyswaja wiedzę, która jest dla nich widoczna. Kojarzenie kolorów i kształtów flag to świetny sposób na ćwiczenie pamięci i wyobraźni. Jeżeli dziecko pozna flagi już w najmłodszym wieku, prawdopodobnie zapamięta je przez całe życie.

Klasyka także w cenie

Gdy chcemy dać dziecku wiele frajdy z zabawy, możemy sięgnąć po tradycyjne i sprawdzone metody. Kapitalnie sprawdzą się puzzle, ponieważ zdecydowana większość pociech uwielbia je układać. Niektóre dzieciaki są w stanie ułożyć komplet puzzli nawet w kilkanaście sekund! To niesamowite, z jaką wyobraźnią i poczuciem przestrzeni działają nasze pociechy układając te niepozorne elementy. Puzzle, podobnie jak gry karciane również działają na zasadzie skojarzeń, dlatego mogą być świetnym wsparciem w codziennej nauce.

Tekst stworzony w ramach współpracy z Okiem Maluszka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*