Jaka kawa jest najsmaczniejsza?

Jaka kawa jest najsmaczniejsza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa, którą pijesz każdego ranka może mieć duży wpływ na Twoje zdrowie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj kawy. Istnieje wiele różnych rodzajów kawy, a każdy z nich ma swoje unikalne korzyści.

Rodzaje kawy – który wybrać?

Kawa Arabica pochodzi z rośliny Coffea arabica i jest uważana za najlepszy typ do parzenia. Jest uprawiana w wielu krajach na świecie, w tym w Kostaryce, Indonezji i Etiopii. Ziarna kawy arabica są mniejsze niż ziarna kawy robusta, ale mają bogatszy smak.

Kawa robusta pochodzi z roślin Coffea canephora i jest często stosowana jako składnik mieszanek kawy rozpuszczalnej lub napojów espresso, ponieważ ma bardziej gorzki smak niż ziarna arabica. Krzewy robusty są znacznie wyższe niż arabica, co pozwala im produkować większe ilości ziaren z rośliny, dzięki czemu są tańsze w produkcji niż arabica.

Jak zaparzać kawę?

Istnieje wiele różnych sposobów parzenia kawy, ale dwa najbardziej powszechne to użycie ekspresu ciśnieniowego lub ekspresu do kawy. Ekspresy przelewowe wykorzystują filtry, które wyłapują fusy, zanim wpadną do filiżanki kawy. Są łatwe w użyciu i niedrogie, ale zazwyczaj dają słabsze filiżanki kawy. Ekspresy do kawy espresso przygotowują skoncentrowane porcje o intensywnym smaku, przepuszczając wodę pod ciśnieniem przez drobno zmielone ziarna przy dużej prędkości.

Ekspres Jura to świetny wybór dla każdego, kto chce przygotować własne espresso w domu. Ekspresy te są łatwe w obsłudze i wyposażone w automatyczny spieniacz do mleka, który umożliwia przygotowanie cappuccino czy latte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*