Billboard jako forma reklamy – czy jest skuteczny?

Billboard jako forma reklamy – czy jest skuteczny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Billboard to najbardziej popularna i znana forma reklamy. Jest on bardzo prosty w budowie i zasadniczo nie wymaga dużego nakładu pieniężnego. Wystarczy umieścić na nim konkretną, treściwą informację, która przekazana odbiorcom będzie służyć jako wsparcie marketingowe danego przedsiębiorstwa.

Co to jest bilbord?

Billboard to forma reklamy, która polega na umieszczaniu w miejscach publicznych takich jak autostrady, ulicy, sklepy czy budynki ogłoszeniowe obrazów z ogłoszeniami i zachęcającymi do działania tekstami. Bilbordy reklamowe służą do wyświetlania ofert i promocji firm oraz instytucji. Są one stale widoczne zarówno dla osób poruszających się samochodem jak i pieszo, co sprawia, że stanowią świetną formę reklamy. Znak ten może być wykonany z różnych materiałów: sztucznym kamieniem, drewnem lub metalem. Cena zależy od wielkości billboardu, rodzaju materiału i ilości znaków na nim umieszczonych.

Gdzie go umieścić? 

Billboard to ogólnie rozumiane okno do reklamy na autostradzie, w pobliżu dużego zjazdu lub wielkich skrzyżowań. To właśnie tam są umieszczane największe i najbardziej widoczne billboardy. Nadruki na bilbordach mogą być bardzo różne: od banerów reklamowych po często aktualne wiadomości. Co ciekawe, najlepsze miejsce na umieszczenie banerów reklamowych są miejsca, które są idealnie widoczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*