Dlaczego ludzie tyją?

Dlaczego ludzie tyją?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadmierne kilogramy nie tylko sprawiają, że nieestetycznie się wygląda. Mogą też znacząco wpłynąć na stan zdrowia, które z czasem będzie się pogarszać. W tym miejscu warto więc zapytać, dlaczego ludzie tyją? Otóż proces tycia to jedno wytłumaczenie, ale wpływ na to ma również wiele innych czynników.

Odpowiedź na pytanie skąd dodatkowe kilogramy, wydaje się prosta: z nadwyżki kalorii. Chodzi tutaj o bilans energetyczny, a więc większe spożywanie kalorii niż organizm potrzebuje. Trudność zaczyna się jednak, gdy doda się, że nie ma  uniwersalnej ilości dopuszczalnych kalorii. U każdego wygląda to zupełnie inaczej, a wpływ na to ma szereg wytycznych. Wśród nich wymienić można: płeć, wiek, wzrost, masę ciała, tryb życia czy obecność aktywności fizycznej. Przykładowo, osoba, która uprawia sport trzy razy w tygodniu, ma oczywiście większe zapotrzebowanie kaloryczne niż ta, która wolny czas spędza przed telewizorem.

Pośrednio na proces tycia ma wpływ chociażby jakość spożywanych posiłków. Fast foody zazwyczaj mają dużo kalorii, jednak niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy, że dostarczyli do organizmu bombę kaloryczną. Poza tym przetworzone jedzenie źle wpływa na jakość ciała, można być nawet szczupłym i mieć wagę w normie, jednak ciało jest otłuszczone i mało jędrne. Tyciu sprzyja również siedzący tryb życia. Warto więc znaleźć taką aktywność fizyczną, która będzie sprawiać przyjemność, aby podnieść w ten sposób ilość dopuszczalnych kalorii do spożycia, a także znacząco przyspieszyć spalanie tłuszczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kama 23.12.2017

    Teraz po świętach wszyscy przytuja po kilka kg 😀 hahah