Pierwsza wyprawa w góry – co musimy ze sobą zabrać?

Pierwsza wyprawa w góry – co musimy ze sobą zabrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy wyjazd w góry prawdopodobnie jest jednym z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Od tego, jak przygotujemy się do takiej wycieczki, zależy wrażenie, jakie przywieziemy do domu. Jeśli nie weźmiemy ze sobą wszystkiego, co należy, wyjazd może okazać się klapą, a my, zamiast pokochać góry, prędzej je znienawidzimy. Trzeba więc dołożyć wszelkich starań, by mieć wszystko, czego będziemy na szlaku potrzebować i by być przygotowanym na różne scenariusze.

Ekwipunek

W górach musimy mieć przy sobie kilka niezbędnych przedmiotów, które zapewnią nam poczucie bezpieczeństwa i pozwolą wyjść z opresji. Są to np. latarka (sprawdzona, nie pierwsza lepsza z bazaru), zapas wody i pożywienie. Potrzebna też będzie mapa i kompas (ważne, byśmy potrafili z tych akcesoriów korzystać). Do tego naładowany telefon (najlepiej z powerbankiem) oraz apteczka.

Czy to wszystko?

Najważniejsze zostawiliśmy na koniec. Odpowiednia odzież jest tym, co stanowi naszą pierwszą linię obrony przed czynnikami, na jakie możemy być narażeni. Wiele osób nie docenia wagi prawidłowego doboru odzieży podczas wyjść w teren. To poważny błąd. Elementy odzieży sprawdzonych firm zapewnią nam właściwą termoregulację, chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i pozwolą bez trosk cieszyć się przyrodą. Weźmy za przykład wyprodukowane przez firmę Salewa kurtki. W ich ofercie znajduje się wiele modeli, posiadających różne funkcje. Są to m.in. kurtki przeciwdeszczowe, chroniące przed wiatrem i wiele różnych. Posiadając odpowiedni model, nie damy się zaskoczyć na szlaku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*