Zastosowanie technologii RFID w hotelach pięciogwiazdkowych

Zastosowanie technologii RFID w hotelach pięciogwiazdkowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia RFID staje się coraz bardziej popularna w hotelarstwie. Wie o tym każdy producent urządzeń elektronicznych, przez co na rynku znajdziemy coraz więcej ofert związanych z tą technologią, w tym w dużej mierze przeznaczonych specjalnie dla hoteli. RFID pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale również wyprzedzić konkurencję, oferując naszym klientom zautomatyzowaną, bezproblemową obsługę. W jaki sposób to wszystko działa? Spieszymy wyjaśnić.

Ochrona mienia i wygoda klientów

Czytniki RFID ochronią nasz hotel przed dość popularnym procederem kradzieży ręczników i szlafroków przez gości hotelowych. Wystarczy po prostu ruchomości hotelowe zaopatrzyć w niewidoczny czip, który wywoła alarm przy drzwiach hotelu, gdzie jest zamontowana bramka RFID. Całość jest praktycznie niewidoczna i na pewno nie będzie rzucać się w oczy, a za to pozwoli na spore oszczędności, bowiem ograniczy konieczność ciągłego dokupywania podstawowego wyposażenia hotelowego.

Inną bardzo wygodną funkcją RFID jest wspomniana już automatyzacja procesu meldowania i korzystania z usług hotelowych. Nasi goście uniknąć męczącego oczekiwania w kolejce do recepcji, a dzięki opaskom RFID będą mieli zautomatyzowany dostęp do pokoju i do wszelkich opłat za atrakcje hotelowe, czyli nie będą musieli za każdym razem brać ze sobą portfela. Również nasza obsługa będzie mogła w bezproblemowy sposób zidentyfikować danego gościa.

Aby sprawdzić pełnię możliwości RFID, warto wejść na: https://micromade.pl/produkty/identyfikatory-rfid/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*