Dlaczego kobiety wybierają złoto?

Od wieków jest przedmiotem pożądania. Wywoływało już gorączkę i trzęsło rynkami finansowymi świata. Jest jednym z najbardziej poszukiwanych kruszców i to bynajmniej nie ze względu na swoją rzadkość. Złoto – wciąż w cenie i wciąż popularne. Obok diamentów – jeden z najlepszych przyjaciół kobiet. Skąd ta niezwykła popularność wśród płci pięknej?

Ważne są tu przede wszystkim cechy praktyczne, czyli głównie wygląd. Żółty metal odbieramy jako bardziej atrakcyjny i ciepły od takiego choćby zimnego srebra, które barwą nie różni się właściwie zbyt wiele od stali nierdzewnej. Złoto jest inne – niepowtarzalne. Co istotne również nie uczula ono i nie barwi. Nie bez znaczenia jest też trwałość takiej biżuterii.

Kolejnym ważnym aspektem, dla którego kobiety kochają ten kruszec, są uwarunkowania kulturowe. Złoto głęboko zakorzeniło się w niektórych naszych zwyczajach. Czymże by były tradycyjne zaręczyny bez złotego pierścionka zaręczynowego? Najlepiej dodatkowo z diamentem, nawet mikroskopijnej wielkości. Tak się przyjęło, nie jest to bynajmniej regułą. Czasem z braku funduszy sięgamy po nieco tańsze odpowiedniki. I jak najbardziej nie ma w tym nic złego. Na obrączki jednak nie powinniśmy żałować pieniędzy. Choćby były najskromniejsze, powinny być ze złota (sprawdź przykładową ofertę: “złote obrączki ślubne”). I nie chodzi tu o wartość czy inwestycję na przyszłość. Znaczenie ma symbolika. Podczas najważniejszej ceremonii ofiarujemy sobie coś trwałego i ponadczasowego, takiego, jak nasz przyszły związek. Kobiety na takie niuanse są wyczulone szczególnie, być może dlatego tak bardzo kochają ten jeden, wyjątkowy metal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =