Czym jest holter?

Czym jest holter?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systematyczne wykonywanie badań jest niezbędnym elementem troski o swoje zdrowie. Warto decydować się na nie co pewien określony czas, a nie tylko wtedy, gdy czujemy, że zaczyna dziać się coś niepokojącego. Szczególną wagę należy przykładać do obserwowania swojego serca, które odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym organizmie. Urządzeniem, które służy między innymi do diagnozowania chorób serca jest holter. Co dokładnie kryje się pod tą nazwą?

Niewielki przedmiot, duże możliwości

Holter to niewielkie urządzenie elektroniczne, które posiada prostokątny kształt. W jego wnętrzu znajduje się między innymi specjalna karta, na jakiej zapisują się rejestrowane dane, oraz baterie. Jest połączony z kilkoma elektrodami, które przymocowane zostają do klatki piersiowej osoby badanej. Holter najczęściej zostaje zawieszony na szyi lub umieszczony na biodrach, w specjalnej kieszonce na pasku. Przez 24 godziny starannie zapisuje wszelkie czynności składające się na pracę serca, dostarczając lekarzom materiał niezbędny do ocenienia stanu tego narządu oraz do wykrycia ewentualnych chorób.

Urządzenie nie sprawia badanemu problemu i nie wpływa negatywnie na jego organizm. Należy jedynie pamiętać o tym, by powstrzymać się od brania kąpieli i uważać na to, by go nie zamoczyć ani nie dopuścić do tego, by elektrody się odkleiły. Jeśli chodzi o holter Poznań jest miastem, w którym możemy wykonać badanie z jego zastosowaniem w wielu klinikach oraz szpitalach. Jest to bowiem bardzo powszechna metoda diagnostyki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*