Biura rachunkowe i księgowe – działania przez nich oferowane

Biura rachunkowe i księgowe to firmy, które świadczą usługi księgowe dla przedsiębiorstw. Usługi te mogą obejmować należności, zobowiązania, płace i sprawozdawczość finansową. Księgowość w takim wydaniu jak choćby ta oferowana na stronie https://www.sj-i.pl/ może również oferować planowanie i przygotowanie podatków. Biura księgowe mogą również świadczyć usługi audytorskie.

Czynności oferowane przez biura rachunkowe

Poniżej znajduje się lista działań wykonywanych przez biuro rachunkowe:

Należności 

Polega na zbieraniu pieniędzy należnych od klientów za towary lub usługi zakupione na kredyt. Proces ściągania należności polega na wysyłaniu klientom faktur i zestawień rozliczeniowych, a następnie podejmowaniu działań następczych w postaci rozmów telefonicznych lub e-maili, jeśli płatność nie zostanie otrzymana w określonym czasie.

Zobowiązania

Polega na płaceniu rachunków w miarę ich wymagalności zgodnie z warunkami określonymi w umowach podpisanych przez obie strony w momencie dostarczenia towarów lub usług. Zobowiązania obejmują płacenie podatków, usług komunalnych, czynszu oraz sprzedawców, którzy dostarczają produkty lub usługi na warunkach kredytowych uzgodnionych przez obie strony w momencie zakupu.

Payroll 

Obejmuje przetwarzanie listy płac dla wszystkich pracowników w oparciu o przepracowane godziny i zarobki w każdym okresie rozliczeniowym (zazwyczaj tygodniowym). Proces ten obejmuje obliczanie wynagrodzenia brutto, podatków potrącanych z wypłat pracowników (takich jak podatek Social Security) oraz potrąceń dokonywanych z ich wypłat (takich jak składki 401(k)).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =