Jak dobrać krem do rodzaju cery?

Jak dobrać krem do rodzaju cery?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku kosmetycznym dostępna jest obecnie szeroka gama kremów do twarzy. Jednak jak wybrać najlepszy? Kosmetyki Ziaja można stosować przy różnych rodzajach cery, jednak najpierw trzeba sprawdzić, który rodzaj skóry posiadamy. Typy skóry można podzielić na 4 główne rodzaje.

Skóra normalna

Nie dotyczą jej problemy z łojotokiem ani ciągłym przesuszeniem. Jednak nawet cera normalna wymaga odpowiedniej pielęgnacji, gdyż bez niej może stracić blask. Zalecane są kosmetyki rozświetlające i regenerujące. Warto również sięgnąć po kremy zapobiegające procesom starzenia.

Skóra sucha

Ten rodzaj cery ma skłonność do występowania przesuszenia i podrażnień. Posiadaczki cery suchej częściej wykazują również objawy atopii oraz nadwrażliwości. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki, które zawierają substancje nawilżające. Istotne są także składniki o działaniu ochronnym i łagodzącym.

Skóra tłusta

Jest charakterystyczna dla nastolatków w okresie dojrzewania, jednak może występować w każdym wieku. Zalecane są kremy nawilżające, normalizujące i matujące. Warto zwrócić uwagę czy kosmetyk nie zawiera substancji komodogennych. Takie składniki prowadzą do powstawania zaskórników.

Skóra mieszana

Jest to cera, która w niektórych partiach prezentuje cech skóry suchej, a w innych tłustej. Jej pielęgnacja jest wymagająca, gdyż kosmetyki do skóry tłustej mogą niedostatecznie nawilżać i chronić przesuszone obszary. Natomiast kremy do cer suchych zawierają substancje komodogenne. Poleca się stosowanie kosmetyków do cer mieszanych albo pielęgnacja każdej ze stref z osobna, w odpowiedni dla niej sposób

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*