Księgowa na etat czy współpraca z biurem rachunkowym?

Księgowa na etat czy współpraca z biurem rachunkowym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ZUS czy z biznesowymi partnerami są obowiązkowe i każda firma musi dokonywać ich regularnie. Właściciel przedsiębiorstwa może realizować je samodzielnie albo korzystając z usług profesjonalnych księgowych. Okazuje się jednak, że nie zawsze opłaca się zatrudniać specjalistę od rachunkowości na cały etat. 

Samodzielna księgowość w małej firmie 

Niewielka działalność gospodarcza nie zawsze wymaga współpracy z biurem księgowym czy zatrudniania księgowej na etat. Kilka faktur miesięcznie i składki ZUS z powodzeniem udaje się wyliczyć samodzielnie. Oczywiście, zawsze warto wziąć pod uwagę własną wiedzę w zakresie rachunkowości czy poświęcony czas. Może okazać się, że usługi księgowe Poznań będą jednak bardziej opłacalne. 

Usługi księgowe w dużych przedsiębiorstwach 

Nie da się ukryć, że rozliczenia w rozwiniętych firmach są skomplikowane, dlatego takie działalności wymagają stałej współpracy z profesjonalnym księgowym. Specjalistę można zatrudniać na etat, ale to z kolei generuje wysokie koszty. Coraz częściej biznesem opiekują się biura księgowe, które oferują wsparcie w aspekcie doradztwa finansowego, rozliczeń podatkowych, płatności składek ZUS i wszelkich obowiązków kadrowych oraz płacowych. 

Co ważne, współpraca z zewnętrznym biurem księgowym pozwala osiągnąć całkowity spokój w zakresie niwelowania ryzyka błędów rozliczeniowych, co ma znaczenie dla kosztów prowadzonej działalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*