Yerba mate – jakie ma właściwości zdrowotne?

Yerba mate – jakie ma właściwości zdrowotne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba mate jest stosowana jako napój zdrowotny od wieków przez mieszkańców Ameryki Południowej. Nazywana jest często „napojem przyjaźni”, ponieważ pije się ją w towarzystwie, a także jest tradycyjnie używana jako napój obrzędowy. Zawiera witaminy, minerały i przeciwutleniacze i wykazano, że ma wiele korzyści zdrowotnych.

Antyoksydanty

Wykazano, że yerba mate jest bogata w przeciwutleniacze, takie jak polifenole, flawonoidy i inne fitochemikalia, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Zawiera również kofeinę, która jest znana z tego, że zwiększa metabolizm i spala tłuszcz.

Detoksykacja wątroby

Yerba mate zawiera polifenole, które mogą pomóc w ochronie przed uszkodzeniem wątroby spowodowanym nadmiernym spożyciem alkoholu lub narażeniem na toksyczne substancje chemiczne z innych źródeł. Te polifenole mogą również pomóc poprawić poziom lipidów we krwi i zapobiec wysokiemu ciśnieniu krwi.

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe

Uważa się, że yerba mate ma właściwości przeciwbiegunkowe ze względu na zawartość taniny, która może wiązać się z kwasami żółciowymi w przewodzie pokarmowym. To pomaga zapobiegać biegunce spowodowanej przez bakterie lub wirusy, takie jak rotawirusy i cholera. Uważa się również, że taniny mają działanie przeciwzapalne na ścianę jelita, pomagając zmniejszyć stan zapalny w warunkach takich jak nieswoiste zapalenie jelit (IBD).

Jeśli szukasz produktów tego typu, to koniecznie odwiedź sklep z yerba mate.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*