Woda mineralna a źródlana – jakie są różnice?

Woda mineralna a źródlana – jakie są różnice?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na stan naszego zdrowia wpływa nie tylko regularność i ilość wypijanych płynów, ale również ich rodzaj. Warto się zatem zainteresować czy z dystrybutorem wody gazowanej wypijamy wodę źródlaną czy mineralną. Bowiem zawartość minerałów ma ogromny wpływ na nasz organizm. Każda z nich dedykowana jest innej grupie odbiorców. Poniżej kilka podstawowych faktów na ten temat.

Warto wiedzieć

Podstawowe kryterium mówi o tym, że jako wodę mineralną określamy tę, w której składniki mineralne wynoszą więcej niż 500 mg/l (warto też wiedzieć, że powyżej 100mg/l mówi się już o wodach leczniczych). Analogicznie w drugą stronę rozpoznaje się wody źródlane, których składniki mineralne wynoszą poniżej 500 mg/l. Oba rodzaje pochodzą z podziemnych źródeł i nie trzeba na nich przeprowadzać żadnych zabiegów oczyszczających. Od razu trafiają do butelek lub urządzeń takich jak dystrybutor wody mineralnej. Trzeba jednak wiedzieć, że woda mineralna charakteryzuje się większą twardością oraz mocniejszym, bardziej wyrazistym smakiem.

Wszystko za sprawą wyższej zawartości minerałów. Jednocześnie jest bogatszym źródłem takich składników jak: sód, wapń czy magnez. Mają one pozytywny wpływ na wiele układów człowieka, przyczyniając się do lepszego funkcjonowania. Sytuacja ma miejsce wtedy, gdy dostarczane są w odpowiednich dawkach. Również niedobór może przynosić negatywne konsekwencje, przekładające się na problemy z nerkami czy stawami. Z kolei woda źródlana ma delikatniejszy smak i mniejszy wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*