Jak zlikwidować cellulit i ujędrnić skórę?

Jak zlikwidować cellulit i ujędrnić skórę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit to nieestetyczny problem wielu kobiet. Obecnie można mówić o prawdziwej epidemii tej przypadłości, co oznacza, że ma ona duży związek z niezdrowym i siedzącym trybem życia. Przerośnięcie tkanki tłuszczowej powoduje zazwyczaj występowanie widocznych zmian. W jaki można zlikwidować cellulit?

Cellulit można zwalczyć na co najmniej kilka sposobów. Podstawowym składnikiem antycellulitowej kuracji jest odpowiednia zdrowa dieta oraz picie dużej ilości wody. Warto jest również zrezygnować ze słodyczy, ponieważ te sklepowe smakołyki zawierają zazwyczaj sztuczne substancje, które mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia organizmu. Poza odpowiednią dietą warto jest również uprawiać sport. Cellulit na udach najłatwiej jest usunąć poprzez specjalne ćwiczenia przy użyciu elastycznej taśmy. W ten sposób można uzyskać lepsze napięcie mięśni ud, między innymi podczas skłonów.

Oprócz ćwiczeń fizycznych cellulit najłatwiej jest usunąć dzięki specjalnym kosmetykom oraz zabiegom w salonach kosmetycznych. Tego typu zabiegi zazwyczaj jednak mają działanie pomocnicze, a ponadto pozwalają na osiągnięcie szybkiego wizualnego rezultatu. Tak działa zawarta w kosmetykach kofeina, która widocznie ujędrnia skórę na udach i pośladkach. Oprócz kofeiny w kosmetykach na cellulit można znaleźć również wyciąg z alg morskich. Zawarte w nich składniki wpływają korzystnie na wygląd skóry, a także wspomagają usuwanie pomarańczowej skórki. Jednym z zabiegów z użyciem alg są okłady z tych roślin. Można znaleźć również kosmetyki z algami do użytku domowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*