W jakie funkcje są wyposażone współczesne zegarki elektroniczne?

W jakie funkcje są wyposażone współczesne zegarki elektroniczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarki elektroniczne nie służą jedynie do podawania godziny, co było normą w dawnych czasach. Dzięki wyświetlaczowi stopniowo dochodziło wiele funkcji dodatkowych, które praktycznie przydają się w codziennym życiu. Które z nich są powszechnie używane we współczesnych zegarkach? 

Zarządzanie swoim treningiem 

Niektóre zegarki w dawnych czasach mogły mierzyć czas, ale było to w zasadzie jedynie ułatwienie podczas treningów. Współczesne zegarki, które można nabyć na witrynie https://gps.lodz.pl/pl/c/Garmin-EPIX-2/531 potrafią znacznie więcej. Niektóre z nich pozwalają planować długość interwałów, gdzie można dzielić sobie treningi na mniejsze odcinki. Dzięki mierzeniu swojego tętna można dokładniej poznać możliwości swojego ciała. Zegarek może podpowiedzieć też ile kilometrów pokonało się na rowerze lub w trakcie biegu. 

Dostęp do większej liczby informacji 

W dawnych czasach jedyną informacją, jaką podawał zegarek elektroniczny był aktualny czas. Zdarzały się też wersje z datownikami. Obecnie zegarek może podawać tyle samo informacji co zwykły telefon komórkowy. Może on pomóc określić swoje aktualne położenie dzięki łączeniu satelitarnemu i wgranym mapom. Nadgarstkowe czujniki tętna i pulsoksymetr dostarczają informacji o aktualnym zdrowiu. Nowoczesne wyświetlacze umożliwiają łatwiejsze poruszanie się po funkcjach urządzenia, co pomaga w szukaniu danych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*