Kompletny przewodnik po rodzajach transportu międzynarodowego i ich zmianach w logistyce

Kompletny przewodnik po rodzajach transportu międzynarodowego i ich zmianach w logistyce
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysyłka morska a fracht lotniczy — różnice i dlaczego warto je wziąć pod uwagę

Spedycja morska to świetna opcja dla firm, które chcą przewozić towary za granicę. Jest to tańsza i bardziej niezawodna opcja niż transport lotniczy. Transport morski może być również bardziej opłacalny niż inne opcje, takie jak wysyłanie produktów drogą lądową.

Z drugiej strony fracht lotniczy to doskonała opcja do transportu towarów w kraju i za granicą. Fracht lotniczy jest często wykorzystywany do transportu cennych i wrażliwych przedmiotów, które muszą dotrzeć tam szybko lub w jednym kawałku, takich jak elektronika lub farmaceutyki.

Przewoźnik a wykonawca – który jest dla Ciebie?

Przewoźnicy morscy przewożą towary drogą morską. Są one zwykle większe i cięższe niż przewoźnicy lotniczy. Tego typu transport międzynarodowy w Szczecinie jest organizowany od wielu lat. Z kolei przewoźnicy lotniczy przewożą towary drogą powietrzną.

Przy wyborze między przewoźnikiem morskim a lotniczym należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Cena jest jedną z najważniejszych – choć przewoźnicy morscy są często tańsi, to dostarczenie ładunku zajmuje im więcej czasu.

Jak obliczyć oszczędność masy i kosztów wolumetrycznych dla następnej przesyłki międzynarodowej?

Ważenie opakowań to żmudne zadanie. Ale korzyści płynące ze znajomości masy i oszczędności kosztów w przypadku następnej przesyłki mogą być tego warte. Aby je obliczyć, musisz znać wymiary swojej paczki.

Obliczanie wagi wolumetrycznej jest również znane jako „waga wymiarowa” lub „ważenie wymiarowe” i jest obliczane przez pomnożenie długości, szerokości, wysokości i głębokości paczki. To obliczenie jest następnie mnożone przez 166 funtów/stopę sześcienną, aby uzyskać całkowitą wagę wymiarową w funtach.

Narzędzia do szacowania kosztów wysyłki międzynarodowej są dostępne online, które pomagają obliczyć ten koszt dla następnej przesyłki. Narzędzia te są łatwe w użyciu i zapewnią oszacowanie, ile będzie kosztować Twoja przesyłka w oparciu o jej wymiary i kraj docelowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*