Co można kupić w sklepach dla detektywów?

Co można kupić w sklepach dla detektywów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samoobrona to podstawa

Nie da się ukryć, że praca detektywa bywa niebezpieczna. Sztuka samoobrony dla osób pracujących w tym zawodzie nie może więc być tajemnicą. Paralizator do obrony, gaz pieprzowy czy nawet ultradźwiękowy odstraszacz psów to akcesoria, których w sklepach detektywistycznych nie brakuje. Są bardzo różnorodne, ale łączy je jedno – pozwalają poczuć się pewniej w trudnych warunkach i zapewnić sobie podstawowe bezpieczeństwo.

Na tropie ruchomego celu

Częstym wyzwaniem dla detektywa jest śledzenie ruchomego obiektu – sklepowy asortyment tu także jest pomocny. Lokalizatory położenia wykorzystujące system GPS to dość drogie, ale wielofunkcyjne urządzenia. Niektóre z nich oprócz wyjątkowo precyzyjnego rejestrowania położenia oferują na przykład funkcję podsłuchu otoczenia. Detektywi dzięki nim są w stanie obejrzeć trasę śledzonego obiektu wyrysowaną na mapie czy określić jak szybko się on porusza.

Gdy dowody trzeba zarejestrować

Sprzęty rejestrujące, takie jak dyktafon to kolejny niezbędnik detektywa. Urządzenia te powinny być niezawodne, bo to co nagrają jest często niepodważalnym dowodem w sprawie. W sklepach dostępne są przeróżne dyktafony: ukryte w kalkulatorze, kablu, długopisie czy kluczyku samochodowym, a także te do zadań specjalnych o wyjątkowo długim czasie nagrywania i pojemnej pamięci. A kiedy nie wystarczy rejestracja samego dźwięku – do gry wkraczają mini kamery. Ukryć je można w krawacie czy guziku – detektywi mają ogromne pole do popisu!

W poszukiwaniu kamer i podsłuchów

Detektywi są w stanie nie tylko zainstalować urządzenia rejestrujące w odpowiednich miejscach, ale również je wykryć. Do tego celu służą licznie dostępne w sklepach szpiegowskich wykrywacze. Z nimi przeszkody nie stanowią już kamery, podsłuchy, ale także nadajniki radiowe i lokalizatory GPS. W zależności od zapotrzebowania, do wyboru są urządzenia o różnej precyzji i wielkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*