Stłuczka na drodze – jak wygląda pomoc powypadkowa?

Stłuczka na drodze – jak wygląda pomoc powypadkowa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego dnia na drogach dochodzi do wielu wypadków, kolizji, potrąceń i stłuczek samochodowych. Osoba poszkodowana w takim zdarzeniu ma prawo ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Zakres ochrony jest bardzo szeroki i warto być świadomym świadczeń, które przysługują w takich sytuacjach.

Mowa tu między innymi o:

  • naprawie pojazdu, holowaniu, czy zorganizowaniu pojazdu zastępczego,
  • pokryciu kosztów leczenia i zadośćuczynieniu za cierpienie fizyczne i psychiczne,
  • rekompensacie za utracone dochody,
  • odszkodowaniu z tytułu utracenia wartości handlowej pojazdu.

Zaniżanie odszkodowań po wypadku

Niestety, dochodzenie swoich praw nie jest proste. Wiąże się to z dopełnieniem kilku formalności, a firmy ubezpieczeniowe wykorzystują nieświadomość poszkodowanego. Rekompensaty często są zaniżane, a nieuczciwi agenci niechętnie informują o wszystkich możliwościach, które są do wykorzystania. Na szczęście, w odpowiedzi na te problemy powstały firmy, które pomagają w przeprowadzeniu postępowania powypadkowego.

Tego typu agencje mogą zorganizować holowanie pojazdu i ewentualne auto zastępcze. Kompletują potrzebną dokumentację, wyceniają szkody, ustalają podmiot odpowiedzialny za spowodowanie wypadku, a także określają wszystkie możliwe roszczenia. Z pełną odpowiedzialnością przeprowadzają postępowanie likwidacyjne i gwarantują uzyskanie możliwie najwyższego zakresu świadczeń. Co więcej, występują nawet do sądu w celu uzyskania zadośćuczynienia, jeżeli zachodzi taka potrzeba. W przypadku, gdy sprawcy nie da się ustalić, przekierowują sprawę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który po rozpatrzeniu wypłaca odszkodowanie.

Tego typu pomoc po wypadku jest niezwykle ważna i znacznie ułatwia przebycie wszystkich biurokratycznych formalności. Jeżeli zajdzie konieczność ubiegania się o odszkodowanie po wypadku Gliwice są właśnie jednym z miast, w których działają specjalistyczne firmy, dzięki którym mamy pewność, że nasz wniosek zostanie rozpatrzony rzetelnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*