Jak działa wózek widłowy – działanie, rodzaje, zastosowanie

Jak działa wózek widłowy – działanie, rodzaje, zastosowanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek widłowy to pojazd służący do podnoszenia i przenoszenia materiałów. Posiada silnik elektryczny, kierownicę i dwa koła napędowe. Wózki widłowe są używane w magazynach i fabrykach do przenoszenia ciężkich ładunków. Mogą być używane do transportu materiałów w magazynie lub fabryce lub do załadunku i rozładunku ciężarówek. Istnieją różne rodzaje wózków widłowych do różnych celów. Niektóre są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz pomieszczeń; inne mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Rodzaje wózków widłowych

Najpopularniejszy rodzaj wózka widłowego jest zasilany energią elektryczną z baterii lub z gniazdka w magazynie lub fabryce. Tego rodzaju wózki widłowe mają własne silniki spalinowe, które obracają generator, który zapewnia zasilanie silnika elektrycznego wózka. Wózki zasilane z akumulatorów mają zasięg około 40 kilometrów, zanim trzeba będzie je ponownie naładować, natomiast wózki z generatorami mają większy zasięg, ponieważ mogą być zasilane zarówno benzyną, jak i energią elektryczną z akumulatorów lub gniazdek, gdy znajdą się poza zasięgiem gniazdka lub stacji ładowania akumulatorów.

Który kupić?

Istnieją również wózki z silnikiem diesla, które są zasilane benzyną, a nie bateriami, energią elektryczną z gniazdek lub generatorów, jak w przypadku modeli zasilanych bateriami. Wózki z generatorami są droższe od tych, które wykorzystują baterie, ale można je ładować poprzez podłączenie do gniazdka lub stacji ładowania. Wózki z bateriami mają większy zasięg niż wózki z generatorami, więc nie trzeba ich tak często ładować. Jeśli będziesz potrzebować opon do swoich wózków widłowych, to koniecznie wejdź na następującą stronę internetową: http://serwis-mjk.pl/opony-wozki-widlowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*