Skąd i w jaki sposób warto nabyć wózek inwalidzki dla osoby niepełnosprawnej?

Skąd i w jaki sposób warto nabyć wózek inwalidzki dla osoby niepełnosprawnej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup wózka inwalidzkiego nie jest tanią inwestycją. Jego cena waha się od kilku złotych do kilkuset tysięcy złotych. Dla osób starszych i niepełnosprawnych ta kwota jest czasem nieosiągalna. W przypadku wózków manualnych jest znacznie tańszy, ale nie oferuje tylu opcji, co wózki elektryczne.

Zakup wózka inwalidzkiego z refundacją

Ubezpieczeni spełniający kryteria określone przez Ministra Zdrowia mogą ubiegać się o zasiłek na wózek inwalidzki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Rodzaj wyrobu medycznego kwalifikującego się do refundacji zależy ściśle od charakteru choroby pacjenta. Jeśli jednak cena sprzętu mieści się w granicach grantu, faktycznie wózek inwalidzki możemy dostać za darmo.

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego

Jeśli potrzebujemy wózka na krótki czas, najlepiej jest skorzystać z usługi, do której należy wynajem wózków inwalidzkich Warszawa, jak i inne większe miasta mają pod dostatkiem takich punktów, gdzie można z powodzeniem taki sprzęt otrzymać. Usługi te znajdują się zwykle w pobliżu szpitala. Większość wypożyczalni oferuje transport sprzętu rehabilitacyjnego, a także możliwość załatwienia wszelkich formalności w domu pacjenta. Podczas odbioru dokładnie zostanie nam wyjaśnione, jak korzystać z poszczególnych akcesoriów i należy podpisać stosowną umowę najmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*