Podnośnik – kupić czy wynająć?

Podnośnik – kupić czy wynająć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli potrzebujemy podnośnika, mamy do wyboru dwie opcje – albo jego kupno, albo wynajem. Bez wątpienia posiadanie własnego sprzętu to duża wygoda, ponieważ można z niego skorzystać zawsze wtedy, gdy tylko zachodzi taka potrzeba (pełna niezależność). Z drugiej jednak strony jest to urządzenie stosunkowo drogie, nawet jeśli zdecydujemy się na model używany, pochodzący z komisu albo aukcji internetowej. Dlatego też w wielu przypadkach lepszym wyborem wydaje się być wynajęcie sprzętu.

Wybór opcji zależy od naszych potrzeb i możliwości finansowych

W pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie opłaci nam się kupno własnego podnośnika. Wszystko zależy bowiem od tego, jak często zamierzamy z niego korzystać. Jeżeli ta maszyna będzie przez większość czasu stała nieużywana na placu, wówczas nie warto się narażać na tak ogromne koszty, bo zapewne nigdy się one nie zwrócą. Kupno podnośnika jest zatem dobrym wyborem zwłaszcza dla dużych firm i przedsiębiorstw, które mają sporo zleceń wymagających wykorzystywania tego rodzaju urządzeń.

Z kolei wynajem podnośników jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli małych firm, w których konieczność skorzystania z tego sprzętu pojawia się sporadycznie. Warto podkreślić, że wybór tej opcji zdejmuje z nas obowiązek utrzymywania maszyny oraz wykonywania regularnych przeglądów technicznych.

Wynajmując podnośnik, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie danego przedsiębiorstwa świadczącego tego rodzaju usługi. To ono bowiem sprawia, że pracownicy doradzą nam choćby to, z jakiej konkretnie maszyny skorzystać do określonego zadania. Często wystarczy wynajęcie podnośników koszykowych, a nie znacznie większych dźwigów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*