Dodatki ślubne, o których trzeba pamiętać

Dodatki ślubne, o których trzeba pamiętać
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowania do ślubu warto rozpocząć możliwie wcześnie. Im więcej uda się załatwić w kolejnych tygodniach, tym lepszy nastrój będzie towarzyszył młodej parze tuż przed wielkim dniem. Jedną z pierwszych decyzji, podejmowanych nawet kilka miesięcy przed wybraną datą, są zaproszenia ślubne. To dodatek, który pełni ważną rolę. Informuje zaproszonych gości gdzie i kiedy odbędą się zaślubiny, jednocześnie uchylając rąbka tajemnicy odnośnie stylu planowanego przyjęcia.

Motyw na zaproszeniu

Wśród współczesnych młodych par przybywa tych, które decydują się na wesele w wiejskim klimacie. Zamiast rezerwowania najlepszej restauracji w mieście, wybierane są zajazdy z dala od gwarnych ulic. W takim wypadku gościom warto wręczyć zielone zaproszenia ślubne. Mogą być opatrzone rysunkami kwiatów, które panna młoda będzie miała w bukiecie lub w wianku we włosach.

Delikatne akcenty na zaproszeniu pięknie uzupełnią koperty wykonane z intensywnie zielonego papieru. Decyzji o przybyciu na ślub goście nie podejmują raczej na podstawie wyglądu zaproszeń. Jednak wybierająca je młoda para powinna szukać oryginalnego projektu, który wzbudzi ciekawość i zachęci do uczestnictwa we wspólnej zabawie.

Winietki dla gości

Poza zaproszeniami do ważnych dodatków weselnych należą karteczki z imionami i nazwiskami gości. Ustawia się je na stołach w celu przypisania przybyłym konkretnych miejsc. Nie jest to co prawda rozwiązanie obowiązkowe, ale warto je rozważyć. Chociażby po to, by uniknąć pustych miejsc, zajmowanych niechętnie przez spóźnionych uczestników przyjęcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*