Czego do prawidłowego rozwoju potrzebuje koń?

Czego do prawidłowego rozwoju potrzebuje koń?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze miesiące życia

Hodowla koni to zajęcie, które wymaga wiedzy i zaangażowania. Na tempo i sposób rozwoju tych zwierząt w ogromnym stopniu wpływają pierwsze trzy miesiące życia. W tym czasie następuje dynamiczny wzrost i zwiększenie masy ciała. Źrebię po urodzeniu powinno spożywać siarę, czyli początkowe mleko matki, zawierające takie składniki jak potas, fosfor, czy wapń, a także inne cenne immunoskładniki wpływające na prawidłowe działanie układu odpornościowego.

Zwierzętom w pierwszym okresie życia należy zapewnić dużo ruchu, a także dostęp do promieni słonecznych, pod których wpływem wytwarzana jest witamina D odpowiedzialna za prawidłowy rozwój kości i stawów. Starsze zwierzęta, które nie piją już mleka matki, powinny być karmione paszą oraz włóknami, które wypełniają żołądek i zapobiegają problemom zdrowotnym. Duży wybór takiego pożywienia można znaleźć na https://www.zywieniekoni.pl/kategoria-produktu/pasze-red-mills/

Karmienie koni w zależności od czynności, jakie wykonują

W związku z tym, że sposób żywienia w dużym stopniu decyduje o prawidłowym rozwoju konia, należy zwracać szczególną uwagę na jakość podawanych pasz. Decydując się na zakup gotowych mieszanek, trzeba sprawdzać, czy pokarm był szczelnie zamknięty i wolny od wilgoci. Warto pamiętać, że rodzaj podawanych pasz powinien być uzależniony od tego, jakie czynności wykonuje koń. Innej paszy potrzebują konie wyścigowe, a innej konie przeznaczone do rekreacji.

Dieta tych pierwszych powinna być bogata w wysokoenergetyczne składniki dostarczające niezbędnej energii, a także dobrej jakości białko potrzebne do budowy i rozwoju mięśni. W paszach dla koni sportowych, które można zamówić na https://www.zywieniekoni.pl/kategoria-produktu/pasze-red-mills/pasze-dla-koni-wyscigowych/ znaleźć się mogą otręby ryżowe zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe oraz włókna poprawiające trawienie. Należy wiedzieć, że układ trawienny koni jest bardzo wrażliwy, dlatego wszelkie zmiany w żywieniu powinny być wprowadzane stopniowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*