Nauka kitesurfingu – od czego zacząć?

Nauka kitesurfingu – od czego zacząć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to sport polegający na jeździe po wodzie na desce wyposażonej w specjalny latawiec, nazywany potocznie kite`m. Jeszcze do niedawna była to stosunkowo nieznana dyscyplina, natomiast dzisiaj cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród ludzi w każdym wieku. Aby rozpocząć swoją przygodę z omawianą aktywnością, należy przede wszystkim zapisać się na kurs prowadzony przez profesjonalistów. Najlepszym rozwiązaniem są lekcje indywidualne organizowane przez renomowaną szkółkę. Na https://www.kitecrew.pl/portfolio/lekcja-indywidualna/ można znaleźć przykład takiej oferty.

Bezpieczeństwo to kwestia priorytetowa 

Kitesurfing to sport wymagający umiejętności pływania oraz co najmniej średniej kondycji. Mimo to mogą go z powodzeniem uprawiać nawet dzieci od 7 roku życia i osoby starsze (po 60 roku życia). Podstawowym warunkiem jest wzięcie udziału w specjalnym kursie dla początkujących, dzięki któremu w znacznym stopniu zostaje ograniczone ryzyko wypadku na wodzie. Lekcje odbywają się zazwyczaj pod okiem doświadczonych instruktorów i polegają zarówno na przyswajaniu wiedzy teoretycznej, jak i kształtowaniu prawidłowych nawyków i doskonaleniu ogólnej techniki.

Bardzo duże znaczenie mają tutaj oczywiście praktyczne ćwiczenia z deską i latawcem. Podstawowy kurs od zera zajmuje przeważnie od 10 do 15 godzin i jest realizowany w ciągu kilku wietrznych dni. Istnieje też możliwość rozłożenia go w czasie i np. przyjeżdżania na lekcje wyłącznie w weekendy. Jest to opcja wprost idealna dla ludzi zapracowanych. Jeśli interesuje nas kitesurfing nauka tego specyficznego sportu wodnego odbywa głównie nad morzem i jest prowadzona przez specjalistyczne szkółki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*