Jak dobrać pościel dla małego alergika?

Jak dobrać pościel dla małego alergika?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz większa ilość osób doświadczających alergii to znak dzisiejszych czasów. Dla rodziców dziecka cierpiącego na tę dolegliwość jest to zaś spore wyzwanie. Obok uczuleń związanych z różnymi pokarmami istnieją również alergie wziewne, na pyłki, a także na kurz, sierść zwierząt i roztocza. Szczególnie w tych ostatnich przypadkach bardzo ważne jest to, co dziecko nosi i pod czym śpi. Właściwy wybór pościeli, zasłon czy poduszek dla małego alergika to niezwykle ważny krok. Kluczowy jest materiał, z jakiego będą one wykonane. Jeśli będzie dobrze dobrany, pomoże ograniczyć objawy alergii i ułatwi walkę o zdrowie.

Pościel z lnu – antyalergiczna, przewiewna i delikatna dla dziecięcej skóry

Dobrym wyborem dla alergików są poszewki, prześcieradła i poduszki stworzone z takich materiałów, jak len, bawełna, jedwab czy bambus. Na szczególną uwagę zasługuje przy tym pierwszy z nich, ponieważ jest to włókno posiadające wszechstronne, korzystne dla zdrowia właściwości. Pościel wykonana z lnu jest nie tylko przewiewna i odporna na kurz, ale też działa antyalergicznie i antybakteryjnie, ułatwiając walkę z objawami uczulenia.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest pościel lniana z wszytym wypełnieniem, które nie przemieszcza się podczas prania, jak na przykład w zestawie dostępnym na stronie https://illetto.com/posciel-dziecieca-z-wypelnieniem. Ten materiał z jednej strony pozwala dziecięcej skórze oddychać i latem ma działanie chłodzące, z drugiej zaś zimą skutecznie ogrzewa. Poszewki i poduszki z lnu łatwo jest utrzymać w czystości i uniknąć negatywnego wpływu kurzu i roztoczy na zdrowie. Ekologiczna, a jednocześnie starannie i estetycznie wykonana pościel to idealny wybór dla dziecka z alergią. Len jest ponadto bardzo wytrzymały i odporny na częste pranie, dlatego zakup takiej kołdry staje się inwestycją na długi czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*