Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do masażu?

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do masażu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż to jeden z tych zabiegów, z których klienci salonów fizjoterapeutycznych czy kosmetycznych korzystają najczęściej. Sprawia on bowiem niesamowitą przyjemność i pozwala się zrelaksować, a na dodatek pozytywnie wpływa na zdrowie i skutkuje poprawą kondycji organizmu. Podstawowym urządzeniem przeznaczonym do wykonywania masażu jest specjalne łóżko. Funkcjonalne i bardzo wygodne modele znajdziemy m.in. w tym sklepie online: https://sklep.ileopard.pl/biomak-lozko-do-masazu-z-podl,3,6950,4593.

Stabilność konstrukcji i wygoda użytkowania to parametry najbardziej pożądane

Decydując się na zakup łóżka do masażu, zwracajmy szczególną uwagę na jego stabilność po rozłożeniu. Powinno być wykonane z naturalnego drewna lub aluminium, ponieważ materiały te gwarantują optymalną wytrzymałość. Poza tym wszystkie elementy muszą być ze sobą idealnie spasowane. Drugim ważnym czynnikiem wyboru jest mobilność sprzętu. Najpopularniejsze modele ważą nie więcej niż 9 kg i są całkowicie rozkładane, więc idealnie nadają się do pracy w domu klienta. Z kolei wersje przeznaczone do użytkowania w gabinecie są zazwyczaj cięższe – ważą nawet około 20 kg. Co istotne, te pierwsze są przystosowane wyłącznie do pacjentów o masie ciała nieprzekraczającej 140 kg.

Duże znaczenie ma ponadto ergonomia łóżka, gdyż posiada ona decydujący wpływ na komfort pacjenta. Zalecane są konstrukcje z blatem o regulowanej wysokości, tak aby osoba masująca w pozycji stojącej mogła swobodnie oprzeć o nie dłonie przy całkowicie wyprostowanych rękach. Blat musi być też wystarczająco szeroki i długi, pokryty grubą warstwą specjalnej pianki oraz wyposażony w trzecią nogę o właściwościach stabilizujących. Inny ważny parametr to jakość wykończenia. Jeśli zależy na tym, aby kupić omawiane łóżko kosmetyczne tanio, koniecznie przejrzyjmy oferty sklepów internetowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*