Na czym polega praca protetyka?

Na czym polega praca protetyka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie ludzie przywiązują bardzo dużą wagę do wyglądu własnego uzębienia. Jest to bowiem istotny element całego wizerunku i nierzadko decyduje o powodzeniu w życiu osobistym czy nawet zawodowym. Jeden z najważniejszych specjalistów dbających o zęby to protetyk stomatologiczny, który zazwyczaj ściśle współpracuje z dentystą. Podstawowym warunkiem wykonywania tego zawodu jest ukończenie odpowiedniej specjalizacji na wydziale stomatologicznym wybranej uczelni medycznej. 

Zawód idealny dla osób precyzyjnych

Protetyk zajmuje się kompleksowym przygotowywaniem (inaczej formowaniem) wszelkich protez, wkładów, szyn, mostów i innych konstrukcji, które służą do skutecznego uzupełniania ubytków w uzębieniu. Oczywiście najpierw musi zawsze pobrać wyciski oraz zrobić fachowe zdjęcia RTG jamy ustnej. Do jego pozostałych obowiązków zaliczamy m.in.: ocenę stanu technicznego aparatów i ich ewentualną naprawę, nieustanne doskonalenie jakości podejmowanych prac, a także prowadzenie stosownej dokumentacji.

Każda osoba aspirująca do bycia zawodowym protetykiem powinna posiadać konkretne cechy charakteru. Wymagana jest choćby bardzo wysoka precyzja działania, zdolność maksymalnej koncentracji oraz świetna samoorganizacja. Dodatkowo przyda się z pewnością idealny wzrok i duża dawka cierpliwości. Dodajmy, że omawiany fachowiec korzysta zawsze nie tylko ze specjalistycznych narzędzi, ale również rozmaitych artykułów protetycznych, takich jak np. wyciąg, frez z węglika, wosk modelowy, palnik czy pędzel. Posiada je w swoim asortymencie ten konkretny sklep internetowy: https://e-meditrans.pl/50-protetyka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*