Na czym polega leczenie raka witaminą C?

Witamina C została odkryta ponad 90 lat temu przez węgierskiego biochemika Alberta Szent-Györgyi de Nagyrápolt, który otrzymał za jej wynalezienie Nagrodę Nobla w 1937 roku.

Witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, powstaje na zasadzie syntezy u większości roślin i zwierząt. Niemniej jednak człowiek nie potrafi jej syntetyzować, dlatego musi być ona dostarczana z zewnątrz z pożywieniem, lub w postaci suplementów diety.

Ogólnie przyjętą dobową dawkę dla organizmu stanowi ok. 60 mg. WHO ( Światowa Organizacja Zdrowia ) rekomenduje spożywanie witaminy C w ilości od 45 do 90 mg na dobę przez dorosłego człowieka, który jest w pełni zdrowy i waży przeciętnie 75 kg.

Na czym zatem polega leczenie raka witaminą C ?

Wyleczenie raka witaminą C polega zazwyczaj na kilkutygodniowym dożylnym podawaniu witamin C z częstością do 3 wlewów na tydzień, ze stopniowym zwiększaniem się dawek, aż do momentu osiągnięcia właściwego stężenia witaminy C ( w zależności od rodzaju nowotworu ).
U pacjentów onkologicznych witamina C podawana dożylnie wspomaga przebieg terapii raka, ponieważ niszczy komórki rakowe, zmniejsza nieprzyjemne objawy leczenia tradycyjnego, zwiększa apetyt i pomaga pozostać bardziej aktywnym.

Nawet sami lekarze przekonują o znacznej redukcji dolegliwości bólowych u swoich pacjentów onkologicznych. Ponadto donoszą o poprawie komfortu i stylu życia pacjentów z chorobą nowotworową. Zwiększa się także poziom energii, a zmęczenie zostaje zniwelowane praktycznie do minimum. Dzięki temu można mówić o dużej skuteczności witaminy C w przypadku leczenia raka.

Artykuł napisany we współpracy z kliniką Feel Good, która zajmuje się terapią ozonową oraz witaminową, dzięki którym możesz np. wyleczyć rany przewlekłe, uzupełnić brak witamin poprzez kroplówki, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 4 =