Montaż klimatyzacji w domu

Montaż klimatyzacji w domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż klimatyzacji można wykonać własnoręcznie, jak również z pomocą eksperta. Pierwsza opcja na pewno będzie trudniejsza, jeśli nie jesteśmy specjalistami, ale na pewno bardziej opłacalna! Montaż klimatyzacji może wykonać również ekspert w tej dziedzinie, a my zaoszczędzimy cenny czas.

Samodzielny montaż jest możliwy, gdy klimatyzacja jest wyposażona w szybkozłączki umocowane na rurkach, które łączą jednostkę wewnętrzną oraz zewnętrzną. Dzięki tej opcji, nie wchodzimy w swoich działaniach w system chłodniczy. Jednak przy tym wyborze, ograniczamy długość zestawu rur do 4-5 metrów.

W tradycyjnym systemie, urządzenie napełnia się czynnikiem chłodniczym bezpośrednio po instalacji. Mimo wystarczającej ilości tego czynnika w sprężarce, zanim podłączymy obieg, należy wywołać w rurach odpowiednie podciśnienie, które niweluje wilgotność powietrza. Zwłaszcza na na uwagę zasługują rury miedziane, w których przypadku należy użyć specjalnych narzędzi formujących, potrzebnych do roztłoczenia końca rur.

Dodatkowo, prace nad montażem (sprawdź: montaż klimatyzacji Warszawa) może przeszkodzić mus uzupełnienia czynnika chłodniczego, w przypadku, gdy przy długich rurach, objętość obiegu zwiększy się ponad normę. Mimo możliwości zastosowania prawidłowego czynnika, który zazwyczaj dostępny jest w postaci dużych butli ciśnieniowych, należy dodatkowo zakupić zestaw do napełniania oraz kontroli czynnika.

Jednostkę zewnętrzną trzeba umiejscowić w miejscu, gdzie jest nieskrępowany przepływ powietrza, odpowiednio zaciemnionym, co wspomoże efektywność klimatyzacji i jej zadań. Należy brać również pod uwagę umieszczenie klimatyzacji w miejscu, gdzie nie zakłóci ona innym mieszkańcom ciszy i spokoju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*