Transportem publicznym czy indywidualnym – jak najlepiej dojechać do centrum Barcelony z lotniska?

Transportem publicznym czy indywidualnym – jak najlepiej dojechać do centrum Barcelony z lotniska?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Barcelona – miasto magii, wspaniałej architektury, leniwego odpoczynku i dobrej zabawy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na lot samolotem, musimy przemyśleć jeszcze jak dojechać z lotniska do miasta. Wbrew pozorom nie jest to sprawa tak prosta jak w przypadku innych zabytkowych miast.

Które lotnisko wybrać?

De facto Barcelona posiada trzy porty lotnicze. Największym jest oczywiście El Prat, które obsługuje dziesiątki linii lotniczych i miliony pasażerów. Wielu turystów wybiera jednak tak zwane lotniska regionalne czyli Reus i Gironę. Zwłaszcza w sezonie letnim przyjmują one wielu podróżujących. Dojazd z lotniska El Prat do centrum Barcelony zajmuje około 40 minut (w zależności od godzin w jakich podróżujemy), w przypadku pozostałych portów lotniczych musimy się liczyć z podróżą trwającą nawet półtorej godziny.

Transport publiczny

Na pierwszy rzut oka hiszpański transport publiczny wygląda na dobrze zorganizowany i sprawny. Lotniska posiadają sporo połączeń autobusowych czy kolejowych, a rozkłady jazdy wyglądają dość przejrzyście. Trzeba jednak pamiętać, że hiszpańscy kierowcy luźno podchodzą do godzin przyjazdów czy odjazdów, a godzinne opóźnienie autobusu na lotnisko nikogo tu nie dziwi. Inna kwestia to rozkład dworców: może się okazać, że hotel, który wybraliśmy jest sporo oddalony od najbliższego przystanku, więc będziemy zmuszeni do kupna kolejnego biletu bądź wezwania taksówki.

Transport indywidualny 

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się transport indywidualny. Ofertę podróży z El Prat do wybranego przez nas hotelu możemy znaleźć tutaj: https://transport-barcelona.pl/lotnisko-reus/. Koszt takiego przejazdu będzie niższy niż bilet kolejowy, a komfort podróży znacznie wyższy niż w miejskim autobusie. Zaoszczędzimy więc czas i pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na zwiedzanie najpiękniejszych zabytków stolicy Katalonii.      

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*