Materiały wykorzystywane współcześnie do produkcji rolet

Wybór rolet do wnętrz w domu lub mieszkaniu musi być dokładnie przemyślany. Wynika to z faktu, że na rynku są dostępne konstrukcje zróżnicowane zarówno pod względem funkcjonalności i sposobu montażu, jak i materiału. Zwłaszcza ten ostatni element ma duże znaczenie, ponieważ od rodzaju tkaniny zależy stopień przepuszczalności światła. Większość popularnych modeli rolet posiada w swojej bogatej ofercie ten sklep internetowy: https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Tkaniny zaciemniające, przyciemniające i transparentne 

Najbardziej popularne są rolety wykonywane z materiałów zaciemniających o grubym splocie, czyli np. poliestru albo poliamidu. Zapewniają one dużą intymność oraz prywatność, skutecznie chroniąc wnętrze przed dostępem słońca i wzrokiem ciekawskich osób z ulicy. Drugim rodzajem chętnie montowanych rolet są modele z tkanin przyciemniających (m.in. dzień-noc i plisowane), które charakteryzują się tym, że nie przepuszczają do pomieszczenia zbyt wiele światła, ale jednocześnie całkowicie go nie zaciemniają. Dzięki temu wprowadzają klimat dyskrecji, pomagający się odprężyć po trudach dnia spędzonego w pracy. Do ich stworzenia wykorzystuje się nierzadko tkaniny naturalne, takie jak choćby len czy bawełna.

Na rynku są też dostępne przewiewne rolety transparentne, wykonane z delikatnych i lekkich materiałów (np. rzymskie). Subtelnie rozjaśniają one wnętrze i pozwalają zachować piękny widok na ogród czy jezioro. Alternatywą dla rolet są moskitiery, czyli specjalne siatki zabezpieczające pomieszczenia przed komarami i innymi insektami. Zazwyczaj tworzy się je z bardzo cienkich włókien szklanych i pokrywa warstwą PVC, poprawiającą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Niektóre modele są natomiast wykonane ze stali albo aluminium. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 1 =