Materiały wykorzystywane współcześnie do produkcji rolet

Materiały wykorzystywane współcześnie do produkcji rolet
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór rolet do wnętrz w domu lub mieszkaniu musi być dokładnie przemyślany. Wynika to z faktu, że na rynku są dostępne konstrukcje zróżnicowane zarówno pod względem funkcjonalności i sposobu montażu, jak i materiału. Zwłaszcza ten ostatni element ma duże znaczenie, ponieważ od rodzaju tkaniny zależy stopień przepuszczalności światła. Większość popularnych modeli rolet posiada w swojej bogatej ofercie ten sklep internetowy: https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Tkaniny zaciemniające, przyciemniające i transparentne 

Najbardziej popularne są rolety wykonywane z materiałów zaciemniających o grubym splocie, czyli np. poliestru albo poliamidu. Zapewniają one dużą intymność oraz prywatność, skutecznie chroniąc wnętrze przed dostępem słońca i wzrokiem ciekawskich osób z ulicy. Drugim rodzajem chętnie montowanych rolet są modele z tkanin przyciemniających (m.in. dzień-noc i plisowane), które charakteryzują się tym, że nie przepuszczają do pomieszczenia zbyt wiele światła, ale jednocześnie całkowicie go nie zaciemniają. Dzięki temu wprowadzają klimat dyskrecji, pomagający się odprężyć po trudach dnia spędzonego w pracy. Do ich stworzenia wykorzystuje się nierzadko tkaniny naturalne, takie jak choćby len czy bawełna.

Na rynku są też dostępne przewiewne rolety transparentne, wykonane z delikatnych i lekkich materiałów (np. rzymskie). Subtelnie rozjaśniają one wnętrze i pozwalają zachować piękny widok na ogród czy jezioro. Alternatywą dla rolet są moskitiery, czyli specjalne siatki zabezpieczające pomieszczenia przed komarami i innymi insektami. Zazwyczaj tworzy się je z bardzo cienkich włókien szklanych i pokrywa warstwą PVC, poprawiającą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Niektóre modele są natomiast wykonane ze stali albo aluminium. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*