Jak wybrać dobre drzwi do mieszkania

Jak wybrać dobre drzwi do mieszkania
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi tradycyjne

Wybierając drzwi do mieszkania, należy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd zewnętrzny, ale także funkcjonalność. W pomieszczeniach o dużej kubaturze można postawić na tradycyjne drzwi rozwieralne. W związku z tym, że tego rodzaju drzwi cieszą się największą popularnością, istnieje ogromny wybór produktów różniących się między sobą zarówno kolorem, jak i wzornictwem.

W zależności od potrzeb zdecydować się można na drzwi przeszklone lub całkowicie zabudowane. Wybór odpowiedniego modelu jest w tym wypadku sprawą indywidualną. Drzwi rozwieralne najlepiej kupować w zestawie z ościeżnicą. Zakup drzwi bez ościeżnicy również jest możliwy. Korzystając z tego rozwiązania, należy się jednak liczyć z tym, że nie wszystkie elementy muszą być ze sobą dobrze spasowane.

Drzwi nowoczesne

W mniejszych mieszkaniach warto postawić na systemy drzwi przesuwnych, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Drzwi przesuwne z lustrem do pokoju nie tylko będą wyglądać atrakcyjnie i nowocześnie, ale dodatkowo optycznie powiększą pomieszczenie. Jeśli chodzi o systemy przesuwne, można wyróżnić naścienne, ukryte w obudowie z płyty kartonowo-gipsowej lub chowane w ścianę. W przypadku systemów naściennych drzwi po ich rozsunięciu są widoczne. W pozostałych systemach rozsunięte drzwi chowają się i stają się niewidoczne.

Hitem ostatnich miesięcy są drzwi przesuwne loftowe, które sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnych industrialnych wnętrzach. W przypadku tego rodzaju produktów na pierwszy plan wysuwa się metalowa rama drzwi, która może być łączona ze szkłem lub drewnem. Zarówno jedno, jak i drugie połączenie wygląda niezwykle efektownie i niebanalnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*